Výběry

Struktura REPRE

04.01.2013 16:00
OFS Praha západ se již delší dobu soustředí na výchovu mladých fotbalových talentů ( viz Historie REPRE ). V současné době má k dispozici dva soutěžní repre celky ( U11, U12 ), předsoutěžní repre celek U10 a tzv. miniškoličku U9.  

Aktuálně

Plán akcí na podzim 2016

31.08.2016 10:06
Termíny mládeže OFS - podzim 2016.pdf

Nejčastěší dotazy...

Jak se dostane hráč do výběru?

O výběru vhodného hráče do výběru mládeže vždy rozhoduje v první řadě trenér v mateřském klubu, který ho nejlépe zná a dokáže posoudit nejen jeho fotbalové schopnosti, ale i další nutné předpoklady (např. přizpůsobivost změnám, součinnosti rodičů).

Kolik akcí má výběr za rok?

V rámci standardního SR se výběr mládeže schází k nějakým aktivitám zpravidla 1x za měsíc, na každou polovinu sezóny (podzim-jaro) je předem nastaven termínový plán všech akcí.

Jak často se trénuje?

Vyjma dvou společných přípravných soustředění, v rozsahu 3 dny, které probíhají vždy před zahájením období (v září a v březnu) se výběry schází výhradně k utkáním, nebo k turnajům, hráči trénují ve schých mateřských klubech.

Může hrát za výběr hráč na hostování?

Do výběrů mládeže, kateg. U9 - U12, jsou oprávněni nastoupit pouze hráči, kteří mají platný kmenový (bílý) RP v kterémkoliv klubu, spadajícím do příslušného okresu, v našem případě je to Praha-západ. Hráč, který má hostování v klubu na P-Z smí tedy startovat za výběr tohoto okresu. Hráč, který má hostování na jiném okrese (nepř. Praha), nemůže startovat za náš výběr, výjimku tvoří pouze tzv. "Střídavý start".

Podle jakých pravidel se hraje?

Okresní výběry mládeže starují dle pravidel v soutěžích, dle věkového zařazení hráčů.

U9 - kateg. Mladší přípravka

U10, U11 - kateg. Starší přípravka

U12 - kateg. Mladší žáci

Hraje se dle oficiálních pravidel, U9, U10 a U11 hrají paralelní utkání na dvou hřištích současně, U12 hraje na šířku hřiště, v rozestavení 8+1.